QKIDS dla aktywnych

Twoje dziecko uwielbia ruch i „wszędzie jest go pełno” ?

Czy wręcz przeciwnie, musisz je za każdym razem namawiać na wysiłek fizyczny ?

Z myślą o obu grupach powstała marka QKIDS, która pomoże Wam zaszczepić i rozwijać miłość do ruchu oraz aktywności fizycznej.
Misją QKIDS jest uświadamianie młodszym i starszym, jak ważny, na każdym etapie życia jest ruch. Chcemy pomagać Rodzicom i wspólnie z nimi wspierać ich Pociechy w rozwoju motorycznym oraz zapewnić im takie produkty, które gwarantują odpowiednią ilość bodźców i pomagają w doskonaleniu umiejętności przypisanych do danej grupy wiekowej. Jednocześnie produkty te, dają dzieciom mnóstwo zabawy!

QKIDS towarzyszy dziecku od okresu niemowlęctwa, aż do momentu, gdy wkracza w wiek nastoletni. Na każdym etapie życia dostarczając produkty, które wspomagają będą motorykę i rozwijają zmysły.

Dlaczego warto się ruszać?

Aktywność fizyczna pobudza dojrzewanie układu nerwowego, co przyspiesza rozwój motoryczności. Dzięki ruchowi dziecko poznaje otaczający je świat, wzbogaca swoje doświadczenia, a także kształtuje pamięć i uwagę. To jednak tylko część korzyści płynąca z bycia aktywnym.

Warto podkreślić, że ruch to :

  • lepszy rozwój cech motorycznych i umiejętności ruchowych,
  • wzmocnienie mięśni, stawów i kości,
  • zwiększenie pojemność płuc,
  • sprawniejszy transport krwi i tlenu,
  • wzmocnione serce,
  • większa samodzielność.

Ważne, by forma ruchu i jego ilość dostosowane były do wieku dziecka.

Niemowlaki

Pierwszy rok życia dziecka wiążę się z wysoką dynamika rozwoju. Niemowlę cechuje brak koordynacji ruchów. Niepokój ruchowy stopniowo przekształca się w ruchy celowane.

Około 4 miesiąca życia u dziecka rozwija się zdolność „traktowania ręki jako narzędzia”. Twój Maluch nie jest w stanie utrzymać jeszcze przedmiotu dłużej, jednak odkrywa przyjemność usiłując sięgnąć atrakcyjny dla niego przedmiot. Na tym etapie rozwoju doskonałym produktem jest mata edukacyjna, która pobudza jego zmysły i wymusza ruch. W kolejnych miesiącach życia, dziecko odkrywa kolejne funkcje i walory takiej maty.

Złoty okres motoryczności

Rozwój motoryki dziecka jest związany z rozwojem mowy, pamięci oraz wyobraźni. Na przełomie 2, 3 roku życia pojawiają się ruchy celowe. Okres przedszkolny jest nazywany apogeum motoryczności lub złotym okresem motoryczności. To czas, kiedy idealnym produktem dla Twojej Pociechy jest rowerek biegowy lub hulajnoga balansowa, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie zmysłu równowagi, koniecznego do kontrolowania postawy ciała i efektywnego planowania motorycznego.

Wiek wczesnoszkolny

Zapotrzebowanie na aktywność fizyczną dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym jest nadal duże. Na tym etapie rozwoju ruchy są już zdecydowanie bardziej precyzyjne i kontrolowane. Dla dorastającego dziecka wszelkie rodzaje aktywności są również sposobem na nawiązanie przyjaźni i kontaktów rówieśniczych. Doskonałym wyborem dla starszaków i młodych nastolatków będą dwukołowe hulajnogi.

Nastolatki

Młodym miłośnikom bardziej ekstremalnych wrażeń na pewno do gustu przypadną też hulajnogi wyczynowe, dzięki którym będą mogli rozwijać swoje pasje.