Rodzaje hulajnóg dla dzieci – którą wybrać

Hulajnoga to jeden z najpopularniejszych prezentów, jaki Rodzice kupują swoim Dzieciom. Ten pojazd zajmuje niewiele miejsca, za to dostarcza sporo rozrywki i rozwija umiejętności.  Już od najmłodszych lat życia Pociechy należy dbać o dostarczenie jej odpowiedniej ilości aktywności. O czym pamiętać przy wyborze hulajnogi dziecięcej?

Jakie są rodzaje hulajnóg dziecięcych?

W kategorii hulajnóg wyróżnić można kilka rodzajów produktów. Popularny jest szczególnie podział pod kątem liczby kół. Hulajnogi trójkołowe – balansowe, stanowią świetny wybór w przypadku Maluchów, które dopiero uczą się jeździć. Dla starszych Dzieci można kupić klasyczne – mniejsze lub większe pojazdy na dwóch kołach. Muszą one zostać dobrane do wzrostu i wagi Dziecka. Najstarsi i najbardziej zaawansowani miłośnicy jazdy na hulajnodze mogą otrzymać hulajnogę wyczynową, która wymaga dużej sprawności fizycznej, doskonałej koordynacji ruchowej oraz równowagi. Wszystkie wymienione produkty dostępne są w sklepie QKIDS.

Jakie są zalety hulajnóg?

Zakup hulajnogi przynosi wiele korzyści. Dziecko czerpie niesamowitą frajdę z jazdy, a dodatkowo rozwija swoje umiejętności podczas zabawy. To sposób na przekonanie Malucha do spędzenia czasu aktywnie na świeżym powietrzu. Zalety hulajnóg to m.in.:

  • możliwość ćwiczenia balansu i równowagi,
  • wspomaganie rozwoju motoryki,
  • wspomaganie rozwoju koordynacji ruchowej,
  • trening mięśni całego ciała,
  • nauka dostosowywania prędkości do warunków jazdy,
  • przygotowanie do jazdy na rowerze w przyszłości.

MoMi wspiera mamy i ich pociechy w każdym momencie Waszej wspólnej przygody! Dostarczamy Ci produkty, które są funkcjonalne, wygodne i bezpieczne – żebyście mieli więcej czasu dla siebie!

Produkty MoMi są nie tylko bezpieczne i wygodne dla Dziecka, ale też funkcjonalne dla Mam! MoMi słucha Mam i tworzy produkty, które odpowiadają na Twoje potrzeby.

Warto wspomnieć o tym, że podczas jazdy na hulajnodze Dziecko bierze głębsze oddechy, co przyczynia się do powiększenia pojemności jego płuc. Wszystko to wpłynie pozytywnie nie tylko na rozwój, ale i na zdrowie Malucha. Hulajnoga zapewni rozrywkę przez długi czas, co z pewnością ucieszy Rodziców bardziej wymagających i energicznych Pociech.

Hulajnoga dla dzieci – od jakiego wieku?

Tak naprawdę wiek, w którym Dziecko może otrzymać pierwszą hulajnogę, jest bardzo indywidualną kwestią. Jednak jeśli wykazuje ono chęć nauki, nie warto odwlekać zakupu. Obecnie na rynku dostępne są produkty dostosowane również do potrzeb najmłodszych Maluchów. Niegdyś powszechnie spotykane były jedynie te dwukołowe, które nie nadawały się dla małych Dzieci. Dzisiaj można kupić również te trójkołowe, które spokojnie sprawdzą się w przypadku już  2 – 3letniej Pociechy. Rodzice nie będą musieli obawiać się o to, czy Dziecko poradzi sobie z utrzymaniem stabilności. Dzięki tej hulajnodze będzie wykonywało proste i naturalne ruchy. Modele trójkołowe posłużą Maluchom w wieku przedszkolnym. Wkraczając w wiek szkolny, Pociecha ma już lepiej wykształcony zmysł równowagi. Wtedy można powoli przestawiać się na hulajnogę na dwóch kołach. Nie wszystkie modele są jednak takie same, więc należy pamiętać o dobraniu konkretnego modelu do wzrostu i wagi Dziecka oraz do jego umiejętności.

Hulajnoga balansowa – czym się charakteryzuje?

Hulajnoga balansowa posiada trzy koła. Wpływa ona w znacznym stopniu na większą stabilność podczas jazdy, dlatego sprawdzi się w przypadku Dzieci rozpoczynających swoją przygodę z tym pojazdem. Umożliwi wolne i bezpieczne opanowywanie ruchu odpychania, rozwój koordynacji, a także naukę balansu ciała i skręcania. Pierwszy typ hulajnóg z trzema kołami to modele posiadające dwa kółka z przodu i jedno z tyłu, do którego zazwyczaj przymocowany jest hamulec. Istnieją też te z jednym kółkiem z przodu i dwoma z tyłu. Szeroki wybór hulajnóg balansowych znajduje się w asortymencie sklepu QKIDS.