Kaski rowerowe dla dzieci – jak wybrać?

W życiu każdego Rodzica przychodzi taki czas, gdy jego Dziecko jest gotowe, by rozpocząć samodzielną naukę jazdy na rowerze. Wówczas to ważne, by zabezpieczyć Malucha przed skutkami ewentualnego upadku. Dobry kask powinien mieć odpowiednio wzmocnioną konstrukcję i musi też dobrze układać się na głowie. Poza tym to ważne, by wybrany produkt podobał się Dziecku, a jego zakładanie i ściąganie nie było dla Twojej Pociechy problematyczne. A na co jeszcze warto zwrócić uwagę, kupując kask dla Malucha?

Postaw na wygodę i bezpieczeństwo

Jazda na rowerze to doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu z Dzieckiem. Maluch musi się nauczyć koordynacji wzrokowo-ruchowej i utrzymywania równowagi. Początki bywają trudne, a Twoja Pociecha może się często przewracać, jednak mając sprawdzony kask od renomowanego producenta, nie musisz się martwić ewentualnymi urazami. Bezpieczny kask ochronny MoMi MIMI ma mocną skorupę ABS i EPS, a dodatkowo jest zgodny z normą EN1709. Taka konstrukcja zapewni Twojemu Dziecku świetną ochronę podczas jazdy i sprawi, że będzie mogło do woli testować swoje nowe umiejętności. Wspomniany model jest wyposażony również w wygodną regulację, dzięki czemu z łatwością dostosujesz jego wielkość do głowy Dziecka. Kask ochronny MoMi MIMI jest przeznaczony dla Maluchów, których obwód głowy wynosi między 47-58 cm i możesz go zamówić w sklepie internetowym QKIDS. Jest odpowiedni zarówno dla tych dzieci, które kojrzystają z rowerkow biegowych, hulajnóg, jak i klasycznych rowerów z pedałami.

Doskonała amortyzacja i innowacyjny system wentylacji

Dzieci często się skarżą, że kask jest niewygodny i podrażnia ich delikatną skórę. Tymczasem propozycja od MoMi MIMI posiada wewnątrz specjalną piankową wyściółkę, która nie tylko dobrze amortyzuje uderzenia i wstrząsy, ale także jest bardzo delikatna i miła w dotyku. W efekcie Twoja pociecha chętnie założy kask i będzie mogła jeździć na rowerze przez długi czas, nie odczuwając przy tym żadnego dyskomfortu. Dodatkowym udogodnieniem są również regulowane paski pod brodą i miękka osłona na paski, dzięki której skóra nie odparzy się nawet w bardzo upalne dni. Dla jeszcze większego komfortu w kaskach ochronnych MoMi MIMI umieszczono aż 11 otworów wentylacyjnych, które zapewnią Dziecku prawidłową cyrkulację powietrza i zapobiegają nadmiernemu poceniu.

Kask MoMi MIMI – dlaczego warto?

Rodzice chcą, żeby ich Dziecko podczas jazdy na rowerze było bezpieczne, a jednocześnie szukają dla niego produktu, który polubi i który będzie z radością nosiło. Kaski MoMi MIMI są chętnie wybierane przez Opiekunów, ponieważ:

  • są wyjątkowo lekkie
  • dziecko może je ozdobić własnymi rysunkami i zmyć w dowolnym momencie
  • mają zróżnicowane wersje kolorystyczne
  • są atrakcyjne wizualnie
  • mają uniwersalny rozmiar i rosną razem z Dzieckiem

Ten niezwykły produkt zachwyci Twoje Dziecko i sprawi, że jazda na rowerze będzie dla niego wspaniałą i przede wszystkim bezpieczną przygodą. Kask musi stabilnie utrzymywać się na głowie Dziecka i nie może się z niej zsuwać. Rodzice powinni zawsze sprawdzać, czy został on prawidłowo przez Dziecko zapięty. Bezpieczny i wygodny kask spowoduje, że Maluch nie będzie się bał upadku i chętnie wyruszy z Rodzicami na każdą wycieczkę. W efekcie Twoja Pociecha szybko nauczy się poprawnie jeździć na rowerze i z czasem nie będzie potrzebowała już Twojej pomocy w tym zakresie.