Rowerek biegowy – jak dobrać model odpowiedni dla Maluszka?
Dzieci kochają aktywność. Poznają świat w ruchu, odkąd opanują jego kolejne etapy: raczkowanie, chodzenie, bieganie. Rodzice mogą ułatwić im przemieszczanie się, dajac możliwość korzystania ze sprzętów dopasowanych do wieku i poziomu sprawności. Doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą wesprzeć proces rozwoju Maluszka w całkowitej zgodzie z naturą, są rowerki biegowe. To wbrew obiegowej opinii coś więcej niż jedynie przygotowanie do jazdy na klasycznym jednośladzie. Sprawdź wszystkie powody, dla których warto zainteresować się tym pojazdem!
Pierwszy rowerek dla Dziecka. Czym kierować się przy wyborze?
Na rynku są dostępne rozmaite chodziki i jeździki dla Najmłodszych. Niektóre z nich wspomagają naukę stawiania pierwszych kroków, inne stabilizują sylwetkę. Jeszcze inne, jak rowerki trójkołowe, są wygodnym pojazdem dla Dziecka na spacerze. Dają możliwość samodzielnego napędzania i kierowania przez Dziecko, ale także mogą służyć jako wehikuł prowadzony przez Mamę lub Tatę. Na tym tle rowerki biegowe okazują się sprzętem do zadań specjalnych dla Dziecka w okresie wczesnoprzedszkolnym:
- wspomagają prawidłowy rozwój mięśni i wzmocnienie kręgosłupa,
- stymulują rozwój równowagi i koordynacji ruchowej,
- dbają o lepszą wydolność organizmu.
Dzieci je wprost uwielbiają! Rowerki biegowe to pierwsze pojazdy, które pozwalają odkryć radość z samodzielnego sterowania. Są wyjątkowo skutecznym sposobem, by zwiększyć aktywność Dziecka. Jeśli Twoje plecy zbyt często przypominają Ci, że nie zawsze dobrym pomysłem jest stałe noszenie na rękach lub pchanie wózka, rowerek biegowy okaże się optymalnym rozwiązaniem.
Rowerek biegowy jest już w domu. Jak przygotować go do jazdy?
Czy warto wybrać droższy model? Jeśli idą za tym przydatne opcje – zdecydowanie tak! Nie będą Cię kosztować dużo więcej, za to zyskasz sporo możliwości i rozwiązań dla bezpieczeństwa. Sprawdź, czy rowerek biegowy dla Dziecka ma siodełko z amortyzacją i koła z pianki, które nie wymagają pompowania. Rama z lekkiego stopu i o prostej formie to niższa waga produktu, a to natomiast oznacza mniej zbędnego wysiłku dla Twojego Maluszka. Jedynym, o co musisz zadbać po zakupie urządzenia, jest odpowiednie ustawienie siodełka i kierownicy. Wybierając pojazd, zwróć uwagę na to, by było ono miękkie i dało się łatwo regulować. Rowerek posłuży dłużej, jeśli będzie można dopasowywać wysokość siodełka i kierownicy do zmieniającego się wzrostu. Szerokie, wygodne siodełko należy ustawić nieco poniżej wysokości kroku Dziecka tak, by między siedziskiem a pupą zawsze znalazła się odrobina luzu, a nogi pozostały lekko ugięte. Tylko tak przygotowany jeździk będzie w pełni bezpieczny i nie będzie groził stałym wywracaniem się podczas jazdy.
W jakim wieku najlepiej włączyć rowerek biegowy?
W katalogu QKIDS znajdziesz wyłącznie ergonomiczne, przyjazne dla Dzieci modele. Gumowe uchwyty, brak ostrych elementów i lekka konstrukcja rowerka biegowego sprawiają, że mogą nim jeździć nawet mniejsze Dzieci. Jednak pierwsze próby powinny odbywać się, gdy Maluszek potrafi stabilnie chodzić i biegać, a także upadać w kontrolowany sposób. Gdy osiągnie stabilność w poruszaniu się, warto zrobić następny krok i posadzić go na rowerek. Pomoże mu to w jeszcze sprawniejszym przemieszczaniu się i odkryje zupełnie nowe możliwości. Przyjmuje się, że umowną granicą jest wiek około 2 lat, choć każdy Rodzic powinien sam podjąć decyzję na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji.
Rowerki biegowe dla Dzieci w QKIDS
Codzienna aktywność Dziecka na świeżym powietrzu jest dużo łatwiejsza i bardziej atrakcyjna z rowerkiem biegowym. To pojazd, na którym mogą poznawać świat zarówno Chłopcy, jak i Dziewczynki. W QKIDS znajdziesz wyłącznie solidne, zaawansowane technicznie, bezpieczne produkty z wymaganymi atestami. Pojazd będzie rósł razem z Twoim Maleństwem, które wyjeździ na nim sporo kilometrów, zanim przesiądzie się na rowerek napędzany pedałami. Wypróbujcie wspólnie jeden z naszych rowerków i przekonajcie się, ile frajdy dostarczy całej Rodzinie podczas wspólnych spacerów na świeżym powietrzu.